مطالعه در تایستان

در تابستان برای دانش‌آموزان سخت‌کوش اتفاقات بسیار خوبی می‌افتد. بهتر است با نگاهی متفاوت، تابستان را ببینیم:

1. بازیابی و لکه‌گیری از سال قبل: با توجه به سپری شدن امتحانات ترم دوم سال قبل، دانش‌آموزان باید در تابستان به تثبیت درس‌های سال قبل بپردازند و آن‌ها را کامل جمع‌بندی کنند

2. پیشروی در درس‌های سال بعد: ارزش این‌که درس‌های سال بعد را از تابستان شروع کرده‌اید در اول مهرماه مشخص خواهد شد. از همان ابتدا هنگامی که معلم سؤال می‌کند شما قادر به جواب‌گویی خواهید بود و این موضوع حس بسیار مطلوبی برای شما به همراه خواهد داشت. اگر کمی تلاش کنید این سبقت را تا آخر سال ادامه خواهید داد. هم‌چنین این پیشروی انگیزه‌ای برای شما خواهد بود که فقط به سؤالات نگاه به گذشته به حالت ایستایی در شما ایجاد می‌کنند جواب ندهید.

3. استراحت طولانی‌مدت ممنوع: اگر دانش‌آموزان سه ماه کامل درس نخوانند و به استراحت مطلق بروند بعد از شروع سال تحصیلی به‌سختی درس می‌خوانند و یک ماه طول می‌کشد که به شرایط عادی برگردند.

4. کم ولی پیوسته: دانش‌آموزان (به جز کنکوری‌ها) در تابستان لازم نیست ساعت مطالعه‌ای شبیه به طول سال تحصیلی داشته باشند. باید در کنار استراحت و تفریح از درس نیز جدا نشوند.

5. زمان بی‌نظیر: قطعاً در طول سال هیچ زمانی وجود ندارد که بدون ذغدغه از نمرات امتحانات و فشار آن به مطالعه بپردازید. تابستان فرصتی است که بدون دغدغه درس بخوانید.

در تابستان استراحت کنید، تفریح داشته باشید و به مسافرت بروید؛ ولی از درس خواندن غافل نشوید.

نویسنده نوشته: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *