محققان: پریشانی ذهنی خفیف هم افراد را در معرض خطر خودکشی قرار می‌دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از هندوستان تایمز، یک مطالعه به تازگی نشان داده که حتی پریشانی ذهنی خفیف می‌تواند افراد را در معرض خطر خودکشی قرار دهد.

محققان انگلیس باور دارند، فقط پریشانی روانی نیست که می‌تواند ما را به تجربه افکار خودکشی یا خودآزار شدن سوق دهد؛ مطالعات اخیر حاکی از آن است که ما باید علائم خفیف را نیز جدی بگیریم.

پژوهش‌ها به خوبی نشان داده در حالی که همه ما فکر می‌کنیم تنها کسی که با استرس شدید روانی روبرو است احتمال دارد به خود آسیب برساند یا افکار خودکشی را تجربه کند، واقعیت ندارد و  پریشانی ذهنی خفیف یا متوسط ​​می‌تواند جوانان را به تجربه آن سوق دهد.

این مطالعه که در BMJ Open منتشر شده است، قصد دارد نشان دهد که استراتژی‌های سیاست‌های عمومی برای کاهش خودکشی باید از سلامت روانی بهتری برای همه جوانان پشتیبانی کند، نه تنها کسانی که از آن بی بهره‌تر هستند.

مطالعات اولیه نشان داده‌اند که مشکلات سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب و عزت نفس پایین می‌تواند به عنوان عواملی برای اقدام به خودکشی سنجیده شود.

پیتر جونز یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کمبریج اظهار داشت: به نظر می رسد که خود آسیبی و تفکر خودکشی در بین جوانان با پریشانی روانی خفیف هم به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

دانشمندان تأکید می‌کنند: تحقیقات بهداشت روانی و خدمات ناشی از نتایج آن باید به همه افراد کمک کند نه اینکه فقط به افراد آسیب دیده کمک کنند تا تأثیر بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/

نویسنده نوشته: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *