فارس من| درخواست گروهی از دانشجویان برای لغو هرگونه امتحان پایان‌ترم/برخی دانشجویان به آموزش دسترسی نداشته‌اند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من خواسته اند
«امتحانات ترم جاری در مقطع کارشناسی تمامی دانشگاه‌ها لغو شود» و به هیچ روشی نه مجازی و نه فیزیکی امتحانی برگزار نشود.

آنان برای این درخواست دلایلی را مطرح کرده‌اند؛ از جمله این دلایل این طور اعلام شده که بسیاری از دانشجویان امکان حضور در کلاس مجازی را نداشتند و ندارند.

*پیگیری خبرنگار فارس از وضعیت دانشجویانی که به آموزش دسترسی نداشته‌اند

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به این گلایه برخی دانشجویان که به هیچ روشی امکان دسترسی به آموزش در شرایط کرونا را نداشته‌اند، پاسخ داد.

خاکی صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: درصدی از دانشجویان بوده‌اند که به هیچ روشی دسترسی به آموزش الکترونیک نداشته‌اند و این موضوع را قبول داریم.

خاکی صدیق افزود: برای دانشجویی که به هیچ روش نتوانسته اند در این مدت از آموزش مجازی استفاده کنند، امکان حذف درس یا ترم بنا بر درخواست دانشجو وجود دارد؛ منطقی است که دانشجویی که دسترسی به آموزش نداشته، نمی‌تواند ترم را به پایان برساند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: علاوه بر  امکان حذف ترم، برای کمک به دانشجویانی که دسترسی به آموزش مجازی نداشته‌اند، شرایط دیگری هم فراهم شده و تاکید شده که دانشگاه‌ها براساس امکانات خود می توانند با ابزارهای دیگر و از هر راهی که برای آنها مقدور است، ارتباط آموزشی با دانشجو را حفظ کنند.

وی گفت: اگر دانشگاه‌ و دانشجو این امکان را هم برای تداوم آموزش نداشتند، اختیار برای حذف ترم وجود دارد.

انتهای پیام/


نویسنده نوشته: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *