۱۶ میلیارد تومان اعتبار تامین تجهیزات دانش‌آموزان استثنایی ابلاغ شد


۱۶ میلیاردتومان اعتبار تامین تجهیزات دانش‌آموزان استثنایی ابلاغ شد

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در بودجه سال جاری ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی مجلس برای تامین تجهیزات دانش‌آموزان استثنایی دیده شد که در گام نخست ۱۶ میلیارد تومان از آن ابلاغ شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سیدجواد حسینی در نشست شورای معاونان سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلام این خبر افزود: سهمیه هر استان  به زودی به حساب  استانها واریز خواهد شد و اولویت هم تامین وسایل توان افزایی مورد استفاده به صورت جمعی برای دانش آموزان استثنایی است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این مبلغ، ۲۵ میلیارد تومان نیز بابت تامین سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی به زودی تخصیص خواهد یافت.

معاون وزیر با تاکید بر اینکه هیچ کلاس درسی نباید بدون معلم باشد گفت: استان ها باید از روش های سیزده گانه تامین نیروی انسانی بویژه استفاده از نیروهای خرید خدمات و حق التدریس نیروهای عادی در مدارس استثنایی نهایت بهره را ببرند.

وی افزود:  به دلیل عدم ورود و استخدام نیروی توانبخشی، بخش زیادی از کمبود نیرو در حوزه توانبخشی است و یکی از راه های جبران این کمبود اخذ مجوز جذب نیروی خرید خدمات در حوزه توانبخشی است.

حسینی با ارائه آماری از توزیع کتب درسی تصریح کرد: تاکنون از سوی سازمان پژوهش برای  ۵۷ هزار دانش آموز میان پایه  استثنایی کتاب درسی توزیع شده است.

معاون وزیر با بیان اینکه گام اول بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش استثنایی با مدارس زیر ۵۰ دانش آموز است ادامه داد: برای حضور دانش آموزان در مدارس باید اقناع سازی والدین صورت گیرد و این کار از طریق انجمن های اولیا و مربیان امکان پذیر است.

وی افزود: شرط حضور دانش آموزان استثنایی وجود سرویس ایاب و ذهاب است که ضرورت دارد استان ها با قید فوریت ساماندهی سرویس ها را انجام دهند.

حسینی خواستار جدیت استان ها در سنجش نوآموزان پیش دبستانی شد و اظهار داشت: تاکنون ۴۵ هزار و ۷۰۰ نوآموز پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری شده اند.

نویسنده نوشته: daliri

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.