زیست از مهمترین دروس رشته تجربی میباشد موسسه اوج اندیشه مشهد کلاس های تخصصی در بالاترین سطح برای درس زیست برای دانش آموزان با اساتید برتر مشهد و کشوری در نظر گرفته است در این کلاس ها مفاهیم صفر تا صد تدریس شده نکات و تکنیک های سریع و اختصاصی به دانش آموزان آموزش داده میشود تست های چند سال اخیر کنکور به طور کامل تحلیل بررسی می‌شود و انتظار می‌رود دانش آموز بعد از گذراندن این دوره به درصد بالای ۸۰ برسد لازم به ذکر است مفاهیم به صورت ترکیبی و مرحله‌ای به دانش آموز انتقال داده خواهد شد برای ثبت نام هم اکنون با شماره های ۳۸۴۲۰۱۱۷ و  ۳۸۴۴۶۰۰۳ کلاس ها بر اساس تغییرات کنکور ۱۴۰۱ و استانداردها و سوالات احتمالی کنکور ۱۴۰۲ به دانش آموز تدریس می شودزیست مشهد -زیست کنکور -کنکور مشهد

مقاله راهکارهای رتبه های برتر در زیست :

مهم ترین درس کنکور تجربی، زیست شناسیه که برای قبولی تو رشته هایی مثل پزشکی یا پرستاری در دانشگاه های معتبر باید این درس رو خوب بلد باشید.اما همانطور که خیلی‌هامون میدونیم نه خوندن، نه خلاصه‌برداری و نه جمع بندی این درس کار آسونی نیست. با این حال، بودند کسایی که این کارها رو به شیوه‌ی خودشون انجام دادن با انگیزه، پشتکار و برنامه‌ریزی هدفمند، نه تنها درصدهای خوبی کسب کردند، بلکه رتبه برتر زیست هم شدند. اینجا احتمالاًچند تا سوال براتون پیش می‌آد.  برای رسیدن به درصد های بالا بهترین روش مطالعه زیست چیه؟ کسانی که زیست را صد زدند، چه روشی برای خلاصه نویسی و مرور نکات داشتند؟ کدوم نحوه مطالعه زیست کنکور می تونه پیشرفت شما رو توی این درس تضمین کنه؟ روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور تجربی چی بوده که تونستن ازش نتیجه بگیرن؟ خلاصه نویسی زیست رتبه های برتر کنکور تجربی چطوری بوده؟

در این مقاله با هم روش خواندن زیست کنکور 10 نفر از رتبه های برتر سال های اخیر رو مطالعه می کنیم و از راهنمایی هاشون تو پیشرفت در این درس استفاده می کنیم. همچنین در انتهای مقاله با یک فرصت بی نظیر، برای یاد گرفتن هنر آزمون دادن به سبک حرفه ای ها و رتبه های برتر آشنا می شیم. بنابراین، اگر شما هم از اون دسته دانش آموزانی هستید که از خودتون می‌پرسید «چگونه در زیست قوی شویم» این مقاله برای شما نوشته شده.

روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور تجربی

علی عبدالله زاده (رتبه 2 منطقه 2 کنکور تجربی 97) – درصد درس زیست کنکور: 98%

من برای مطالعه زیست کنکور تجربی، ابتدا کتاب درسی رو می خوندم تا یه دیدگاه کلی از فصل داشته باشم. بعد از اون تست آموزشی حل می کردم؛ یعنی پاسخ تشریحی سوالاتی که حل می کردم رو بعد از حل یک یا چند سوال، نگاه می کردم تا مطالب مرور بشه. در این مرحله هدفم بیشتر این بود که بدونم از کدوم قسمت سوال اومده و تیپ سوالات چجوریه. علاوه بر اون تمام مطالبی که در دور اول خونده بودم هم محک زده می شد و فکر می کنم این کار، بهترین روش مرور دروس برای من بود.

پس از چند روز دوباره کتاب درسی رو با دقت بیشتر می خوندم و مباحثی که از اون ها تست اومده بود رو مجددا مطالعه می کردم و نکات مهم رو یادداشت می کردم. سپس با فاصله یک یا دو روز، دوباره تست کار می کردم و مراحل رو باز هم تکرار می کردم تا مطالب رو کاملا بررسی کرده باشم.

برای من یک روش خواندن درس زیست هم این بود که تلاش می کردم از کتاب زیست شناسی سوال طرح کنم؛ چون این کار باعث می شد کتاب رو دقیق مطالعه کنم. یا اینکه به سوالات بچه های کلاس پاسخ می دادم که این کار باعث می شد مطالب رو مرور کنم و با دوستانم نکات رو تبادل کنیم.

موفق شدن توی کنکور مستلزم انگیزه، برنامه ریزی و پشت کاره. اگه دوست داری که با یه دوست مهربون، تمام مسیر موفقیتت رو بسازی و با انگیزه، سرعت و کیفیت بیشتری به درس ها و مطالعه خودت برسی، کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته یا دوره غیرحضوریش از دست نده.

روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور تجربی

فاطمه خانی (رتبه 6 سهمیه ایثارگران کنکور تجربی 97) – درصد درس زیست کنکور: 86%

نحوه خواندن زیست من برای کنکور تجربی این بود که بیشتر تمرکزم رو روی کتاب درسی می گذاشتم و بلافاصله بعد از تدریس معلم، مبحث اون روز رو برای تثبیت در حافظه ی بلندمدت مطالعه می کردم که روش مطالعه خوبی برای درس زیست محسوب می شه. روزهای دیگه فقط کتاب درسی رو مرور می کردم تا مباحثی رو که کامل یاد نگرفته بودم شناسایی کنم. روزهای نزدیک به آزمون، تست های کنکور اون مباحث و تست های نشان دار رو تمرین می کردم تا مباحث در ذهنم تثبیت بشه. (اگه بعد از خوندن توصیه‌ی خانم خانی براتون سوال شده که معلم خوب از کجا می‌شه گیر آورد، پیشنهاد می‌کنیم از صفحه‌ی مدرسه مدبران دیدن کنید)

من بیشتر تمرین تست داشتم و تونستم در کنکور سراسری، زیست رو ۸۶ درصد بزنم. در سال چهارم، درس زیست پایه رو در کنار درس مدرسه می خوندم. در ماه های نزدیک به کنکور روی کتاب زیست وقت خیلی زیادی می گذاشتم و می تونم بگم بیشتر وقتم رو روی کتاب درسی صرف می کردم و چندین بار کتاب رو تا کنکور دوره کردم تا به تسلط نسبی روی کتاب درسی رسیدم و از این نحوه مطالعه زیست کنکور نتیجه قابل قبولی گرفتم.

امیرحسن زمردی (رتبه 50 منطقه 1 کنکور تجربی 97) – درصد درس زیست کنکور: 84%

من برای مطالعه زیست شناسی کنکور، کتاب درسی رو ابتدا به طور سطحی و یک روز بعد به طور جدی می خوندم و نکته برداری می کردم. تا کنکور تعداد زیادی از بهترین کتاب های تست زیست کنکور رو بررسی کرده بودم و از روی اونا تست می زدم و نکات مهم اونا رو وارد کتاب درسی می کردم و بعد از پایان درس نکات رو مرور می کردم.

روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور تجربی

مهدی طالبی (رتبه 2 منطقه 3 کنکور تجربی 97) – درصد درس زیست کنکور: 91%

من برای مطالعه زیست کنکور تجربی، برای تسلط روی هر مبحث، ۳ مرحله ی زیر رو انجام می دادم:

الف- روخوانی جزئی

ب- حفظی مفهومی

ج- روخوانی ترکیبی

بیشتر بخوانید: روش خواندن فیزیک رتبه های برتر

روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور تجربی

علیرضا رضایی (رتبه 6 منطقه 2 کنکور تجربی 93) – درصد درس زیست کنکور: 90%

اولویت مطالعه زیست من با کتاب درسی بود و تمام نکات تستی رو در حاشیه های کتاب درسی می نوشتم تا نیاز نباشه به کتاب های دیگه رجوع کنم و کتاب درسی رو تبدیل به یک منبع جامع و کامل برای خودم کرده بودم.

من تو روش مطالعه زیست برای کنکور، نکته برداری، حاشیه نویسی و یادداشت برداری رو توصیه می کنم و فکر می کنم که باید روی تک تک جزئیات کتاب مسلط بود.

تمام تست های آزمون های آزمایشی کنکور رو یکی یکی به دقت بررسی می کردم؛ حتی تست هایی که درست جواب داده بودم، نکات مهمشون رو در حاشیه کتاب درسی می نوشتم. نکات تست هایی که در اثر بی دقتی اشتباه زده بودم رو هم یادداشت می کردم تا فراموششون نکنم. اهمیت آزمون های آزمایشی وقتی مشخص می شود که برای رفع اشکال و پیدا کردن نقاط ضعفی که دارید، ازشون استفاده کنید.

در آزمون های تابستون در درس زیست خیلی مشکل داشتم و درصدم ۵۶ بود. در اون زمان اشتباه اصلی من این بود که در درس زیست از منابع متعددی استفاده می کردم. کتاب های تستی ام استاندارد نبودند و همه تست های تالیفی بودند؛ ولی کم کم تونستم به ۹۰% برسونم و در یکی از آزمون های دی درس زیست‌شناسی رو ۱۰۰% هم زدم. چرا که از مدتی بعد، از کتاب های کانون و تست های کنکور سراسری برای تست زنی استفاده کردم و این منابع باعث شدند دید من نسبت به چگونگی طرح تست از مباحث تغییر کنه و از اون به بعد روش من تو خواندن زیست برای کنکور دقیق تر و جزئی تر شد. درنتیجه همیشه تصاویر، جملات و قیود مباحث در ذهنم موندگار شده بود.